koc
12 آذر 1401 - 17:55

تشکیل ۲ کمیته ویژه برای تسریع در اجرای طرح نهضت ملی مسکن کرمانشاه

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه از تشکیل ۲ کمیته ویژه بافت فرسوده و تامین زمین برای تسریع در اجرای طرح نهضت ملی مسکن کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن امیری مقدم بعد از ظهر شنبه در جلسه شورای مسکن استان کرمانشاه بر پیگیری ویژه برای تأمین زمین در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکید و از این طرح به عنوان یکی از سیاست‌های مهم و اساسی دولت سیزدهم در استان نام برد و از مدیران ذیربط خواست که در این زمینه جدیت و تلاش مضاعف داشته باشند.

وی ادامه داد: دستگاه‌هایی که زمین مازاد در اختیار دارند باید بخشی از آن را مشخص و در اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای کارکنان فاقد مسکن خود قرار دهند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مسکن یکی از ضرورت‌های زندگی مردم است، ادامه داد: باید همه دستگاه‌های اجرایی ذیربط تلاش کنند که بحث تأمین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن را به نتیجه مشخصی برسانند و از زمین‌های موجود برای این طرح استفاده شود.

امیری مقدم از مسئولین ذیربط خواست که اجرای طرح‌های مربوط به مسکن را با سرمایه گذاران و بخش خصوصی به صورت توافقی و مشارکتی در دستور کار قرار دهند.

وی با تاکید بر توجه ویژه به ساماندهی بافت‌های فرسوده، تاکید کرد: برای این موضوع باید طرح جامعی داشته باشیم زیرا ساماندهی بافت‌های فرسوده علاوه بر اینکه به زیباسازی شهر کمک می‌کند در جلوگیری از گسترش بی رویه شهر هم مؤثر است.

استاندار کرمانشاه خواستار تشکیل ۲ کمیته مختص بافت‌های فرسوده و تأمین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمانشاه شد و گفت: این ۲ کمیته باید هر چه سریع‌تر تشکیل و در جلسات بعدی شورای مسکن باید گزارش عملکرد ارائه و میزان پیشرفت‌ها در اجرای ساماندهی بافت‌های فرسوده و همچنین تأمین زمین را اعلام کنند.

امیری مقدم بیان کرد: شهرداری کرمانشاه با همکاری راه و شهرسازی باید نسبت به شناسایی سرمایه گذاران برای اجرای طرح ساماندهی بافت‌های فرسوده در شهرها اقدام کنند.

وی تاکید کرد: به موازات اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان باید اجرای پروژه‌های زیرساختی مانند آب، برق و گاز نیز در اولویت کاری قرار گیرد و فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها در این زمینه مسئولیت مهمی دارند که باید با نظارت کامل، آن را پیگیری کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 895385