koc
04 اسفند 1401 - 18:20

۲.۵ میلیون خانوار زیر پوشش فیبر نوری

کرمانشاه- وزیر ارتباطات با بیان اینکه ۳۵ میلیون نفر عضو پیام‌رسان‌های داخلی هستند از استفاده ۲.۵ میلیون خانوار از فیبر نوری در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی زارع پور بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با افتتاح این پروژه استان کرمانشاه می‌تواند به قطب تولید کاغذ در کشور تبدیل شود.

وی افزود: بر اساس قول‌های داده شده برای حمایت دولت و مسئولین استانی می‌توان فاز توسعه مجتمع دانش بنیان کاغذ کرمانشاه را اجرایی کرد و این پروژه به عنوان یک طرح فناوری ۱۲۰ میلیارد تومان اعتباری طی سه یا چهار ماه گذشته هزینه داشته است.

وزیر ارتباطات با اشاره به آغاز کار پروژه فیبر نوری طی چند روز گذشته در استان کرمانشاه، تصریح کرد: راه‌اندازی این پروژه برای تهیه و ایجاد زیرساخت‌های لازم و مورد نیاز مردم است که سرعت این پروژه ۸۰۰ مگابایت بر ثانیه است که ۸۰ برابر سرعت اینترنت فعلی است.

زارع پور تاکید کرد: یکی از کارهای انجام شده برای ارتقا سرعت اینترنت ایجاد پروژه فیبر نوری در استان کرمانشاه است که به دلیل بروز برخی مشکلات سال‌ها با غفلت همراه بوده است.

وی با اشاره به دسترسی سراسری مردم کشور به پروژه فیبر نوری، گفت: در حال حاضر ۲.۵ میلیون خانوار به این نوع اینترنت وصل هستند و در تلاش هستیم که ۸۰ درصد خانوارها با ۲۰ میلیون جمعیت به این اینترنت برای توسعه کسب و کارهای خانگی دسترسی داشته باشند.

وزیر ارتباطات عنوان کرد: با توجه به افزایش دسترسی‌ها به پیام‌رسان‌های داخلی باوجود اتفاقات اخیر تمام ظرفیت‌ها پای کار آمده تا از پیام‌رسان‌های داخلی حمایت لازم صورت بگیرد تا با تقویت زیر ساخت‌ها مردم در استفاده از پیام رسان‌ها تجربه خوبی تجربه کنند.

زارع پور ادامه داد: از سال ۹۷ به بعد استقبال مردم از پیام رسان‌های داخلی افزایش یافت اما به دلیل مشکلات در سکوهای پیام‌رسان اما در حال حاضر با وجود افزایش استفاده میلیونی از پیام رسان‌های داخلی مشکلی وجود ندارد و در تلاش برای ارتقا کیفیت سرعت خواهیم بود.

وی با بیان اینکه ۳۵ میلیون نفر عضو پیام‌رسان‌های داخلی هستند، گفت: شبکه مرکز ملی فضای مجازی ناظر تقویت پیام‌رسان‌های داخلی است که طی ارزیابی‌های انجام شده به این نتیجه رسیده است.

زارع پور در پایان نیز با تاکید بر اینکه پیشرفت شرکت ملی اطلاعات از ابتدای کار دولت سیزدهم ۲۳ درصد بوده و اکنون به ۵۷ درصد رسیده، گفت: طی ۱۶ ماه گذشته پیشرفت ۲ درصدی داشته و در تلاشیم که این سرعت را برای پیشرفت بیشتر سوق داده و تا در نظر داریم این پیشرفت را در شبکه ملی اطلاعات تا پایان کار دولت رقم بزنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1053024