koc
18 بهمن 1401 - 22:29

۵ شکارچی متخلف در گرمی دستگیر شدند

گرمی- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرمی گفت: ۵ شکارچی متخلف در شهرستان گرمی دستگیر و پرونده آن‌ها برای اقدامات بعدی تحویل مقام قضایی شد.

رضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در ماه جاری مأمورین یگان حفاظت این شهرستان طی مأموریت گشت و کنترل در زیستگاه‌ها، یک نفر شکارچی غیرمجاز را که اقدام به شکار سه قطعه قمری کرده بود دستگیر کردند که از این متخلف علاوه بر لاشه ۳ قطعه قمری، یک قبضه سلاح بادی نیز ضبط شد.

وی افزود: هم چنین ۴ مورد عامل زنده‌گیری سهره طلایی که با پهن کردن تور در زیستگاه‌ها، اقدام به زنده گیری سهره طلایی می‌کردند، دستگیر و ضمن ضبط ادوات آن‌ها، پرونده آن‌ها جهت اقدامات بعدی تحویل مقام قضائی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرمی افزود: متأسفانه زیبایی این پرنده و آواز خوش آن باعث شده تا متخلفین با پهن کردن تور زمینی و هوایی اقدام به صید و فروش این پرنده و جدا شدن آن از طبیعن و اسارت آن کنند که در صورت مشاهده با متخلفین برخورد خواهد شد.

رحیمی ضمن تشکر از همکاری مقام قضائی، فرماندهی و پاسگاه‌های انتظامی شهرستان در راستای حفاظت از محیط زیست افزود: از عموم مردم و دوستداران محیط زیست تقاضا داریم هرگونه موضوع مرتبط با شکار و صید پرندگان را به شماره ۱۵۴۰ اعلام کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1026331