koc
18 بهمن 1401 - 16:21

جاماندگان سهام عدالت ساماندهی می‌شوند/ دولت از تولید حمایت می‌کند

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان با بیان اینکه ساماندهی جاماندگان سهام عدالت به همت دولت سیزدهم آغاز شده است، تعداد جاماندگان سهام عدالت را در کشور 3.5 میلیون نفر اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، علیرضا دیانی، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران و اصحاب رسانه، با بیان اینکه ۳۹۲‌ هزار نفر در استان سمنان دارای سهام عدالت هستند، اظهار کرد: ۲۲۰‌ هزار نفر در این استان، سهام‌داران سهام عدالت را به‌صورت غیرمستقیم انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه یک مرحله از سود سهام عدالت در آذرماه سال جاری پرداخت شد و مرحله دوم آن نیز تا پایان سال پرداخت می‌شود، افزود: هر کسی که در مورد سهام عدالت سؤال با مشکلی دارد، می‌تواند با شماره تلفن ۱۵۶۹ تماس بگیرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان با بیان اینکه ساماندهی جاماندگان سهام عدالت به همت دولت رئیسی آغاز شد، ادامه داد: تعداد جاماندگان سهام عدالت در کشور 3.5 میلیون نفر است.

حمایت از تولید؛ اولویت دولت سیزدهم

دیانی گفت: در سال گذشته، ۳۲ هزار میلیارد تومان از محل تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ برای توسعه اشتغال در استان‌ها و حمایت از تولید در نظر گرفته شد و با توجه به اینکه نرخ بیکاری در استان سمنان پایین بود، سهم استان سمنان از این اعتبار، دو درصد تعیین شد.

وی بیان کرد: سهم استان سمنان از این اعتبار، مبلغی معادل ۶۷۵ میلیارد تومان بود که 862 میلیارد تومان جذب شد و میزان جذب این استان حدود ۱۲۷.5 درصد بوده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان ادامه داد: از میزان اعتبار تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ در این استان، ۳۰ درصد به بخش کشاورزی، ۳۳ درصد به بخش صنعت، ۱۸ درصد به بخش مسکن بافت فرسوده، ۹ درصد به بخش گردشگری و صنایع‌دستی و ۱۰ درصد به بخش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شده است.

دیانی بیان کرد: یک‌هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی استان سمنان در سال ۱۴۰0 هزینه شد که ۱۴۷ میلیارد تومان آن استانی بود و ۴۵۳ میلیارد تومان از محل اسناد خزانه و ۸۶۰ میلیارد تومان هم اعتبار ملی از محل سفر ریاست جمهوری در نظر گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: در بعد درآمدهای استانی، اسفندماه سال گذشته درآمد ما یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود و امسال میزان مصوب درآمدزایی استان سمنان ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است و حدود ۹۶ درصد درآمدها وصول شد.

پایان پیام/2568/س/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025290