koc
25 اسفند 1401 - 09:24

تشدید گشت‌های نظارتی بر بازار شب عید کرمانشاه/ ۵۰ واحد صنفی پلمپ شد

معاون اجرایی اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: در راستای نظارت بر بازار شب عید ۵۰ واحد صنفی متخلف براساس قانون پلمب شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، جلال عزتی معاون اجرایی اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران، از برخورد قاطع تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه با متخلفان در حوزه اصناف خبر داد.

وی ادامه داد: در راستای نظارت بر بازار شب عید ۵۰ واحد صنفی متخلف براساس قانون پلمب شده است.

معاون اجرایی اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه اضافه کرد: با توجه به ایام پایانی سال و بحث نظارت بر کالاهای اساسی و کالاهای مورد هدف همچون آجیل، شیرینی و میوه با واحدهای پرتخلف برخورد شده است.

وی تصریح کرد: براساس مصوبه سران سه قوا، جرایم تعزیرات ۱۰ برابر شده است به عنوان مثال عدم درج قیمت ۱۰ میلیون تومان، عدم ارائه فاکتور ۱۰ میلیون تومان جریمه در پی خواهد داشت.

عزتی بیشتر تخلفات واحدهای صنفی را در حوزه احتکار، عرضه خارج از شبکه، عدم درج قیمت، گران‌فروشی و تقلب بیان کرد و افزود: سازمان تعزیرات حکومتی تنها به مجازات جزی نقدی اتکا نخواهد کرد، بلکه با واحدهای پرتخلف با مجازات اشد برخورد و پلمب واحد صنفی در دستور کار خواهد بود.

وی در پایان، گفت: انتظار داریم که مردم شکایت خود را در خصوص کم‌فروشی، گران‌فروشی و... با تماس با شماره ۱۳۵ و ۱۲۴ اطلاع‌رسانی کنند تا برخور قانونی با واحد متخلف صورت گیرد.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1095877